Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

Koniec sezonu narciarskiego

Od 8 czerwca 2026 r. zamykamy dla narciarstwa ostatni udostępniony odcinek: Morskie Oko – Rysy.
Oznacza to, że od tego dnia cały obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zamknięty dla uprawiania wszelkich form narciarstwa i snowboardingu, w tym narciarstwa ekstremalnego.

Śniegu jest już za mało, by chronił roślinność i glebę przed uszkodzeniami. Pokrywa śnieżna jest  przerywana. Ważne są także kwestie bezpieczeństwa. W takich warunkach łączenie ruchu pieszego i narciarskiego nie będzie już bezpieczne ani dla osób wędrujących, ani dla zjeżdżających.