Idź do

KUP BILET

WAŻNE INFORMACJE

Kup bilet minimum 3 dni przed przyjazdem. Później bilety mogą być wyprzedane lub cena wzrośnie.
Koniecznie zapisz bilet w urządzeniu mobilnym lub wydrukuj w celu okazania na parkingu !!!
Parking składa się z trzech części (CZĘŚĆ 1 - Palenica Białczańska - przy wejściu na szlak / CZĘŚĆ 2 - pas drogowy do 1 km od wejścia na szlak i CZĘŚĆ 3 - Łysa Polana ok 1,5 km od wejścia na szlak). O miejscu zaparkowania decyduje kolejność przyjazdu. Kierowca nie ma możliwości wyboru miejsca parkowania. Samochody są kierowane przez obsługę najpierw na Palenicę Białczańską, następnie na pas drogowy i na Łysą Polanę (czas dojścia do punktu wejścia na szlak to 15-20 min.).
Jeśli parkujesz na dłużej niż jeden dzień, musisz mieć wykupiony bilet z góry na odpowiednią liczbę dni. Koniecznie poinformuj o tym obsługę parkingu.
W razie braku wykupionego biletu na któryś z dni parkowania, przy wyjeździe zostanie naliczona opłata za brak biletu, według cennika za każdy brakujący dzień.
Bilet jest ważny tylko w dniu kalendarzowym, na który został zakupiony.
Jeśli chcesz uniknąć korków, przyjedź jak najwcześniej (przed godziną 8.0 rano).
Na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wolno wprowadzać żadnych zwierząt.
Bilety kilkudniowe traktowane są jako całość z datą realizacji pierwszego dnia. Zwrot takiego biletu w części niewykorzystanej nie jest możliwy.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Rezerwacji najlepiej dokonać za pośrednictwem strony https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko.
To szybki i łatwy sposób. Kupując e-bilet z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem możesz skorzystać z niższej ceny oraz zyskujesz gwarancję miejsca postojowego.
*Istnieje możliwość zakupu biletu w Zakopanem w naszym Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44) Aktualne godziny otwarcia można sprawdzić na https://tpn.gov.pl/punkt-informacji-turystycznej
Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.
Tak. Teren niestrzeżonego parkingu w rejonie Morskiego Oka składa się z trzech części (CZĘŚĆ 1 - Palenica Białczańska - przy wejściu na szlak, CZĘŚĆ 2 - pas drogowy do 1 km od wejścia na szlak i CZĘŚĆ 3 - Łysa Polana do 1,5 km od wejścia na szlak). O miejscu zaparkowania decyduje kolejność przyjazdu. Kierowca nie ma możliwości wyboru miejsca parkowania. Samochody są kierowane przez obsługę najpierw na Palenicę Białczańską, następnie na pas drogowy i na Łysą Polanę (czas dojścia do punktu wejścia na szlak to 15-20 min.).
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu on-line (z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem) e-biletu na parking za pośrednictwem strony https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko
- kupujący może skorzystać wtedy z niższej ceny i ma gwarancję miejsca na parkingu. Jest możliwość zaparkowania bez rezerwacji jedynie w przypadku wolnych miejsc parkingowych, a cena biletu w dniu przyjazdu będzie wyższa o 10 lub 20 zł od wcześniej dostępnej ceny online. Nie kupując biletu wcześniej, trzeba się liczyć, szczególnie w sezonie, z możliwością braku miejsc - wszystkie stanowiska parkingowe niejednokrotnie były w całości wyprzedawane i osoby dojeżdżające na miejsce nie miały możliwości wjechania samochodem na parking.
*Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych istnieje możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w naszym Punkcie Informacji Turystycznej w Zakopanem (ul. Chałubińskiego 44). Aktualne godziny otwarcia Punktu można sprawdzić na https://tpn.gov.pl/punkt-informacji-turystycznej
Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.
Możliwy jest zwrot biletu, co należy zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 w południe dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl.
Nie ma możliwości zmiany terminu zakupionego już biletu - w przypadku chęci przyjazdu w innym terminie, konieczny jest zwrot zakupionego biletu (przypominamy, mailowo, do 12:00 w południe dnia poprzedzającego rezerwację), a następnie ponowny zakup drugiego biletu na wybrany termin - oczywiście w miarę dostępności biletów i przy obowiązujących na ten termin w danym momencie cenach.
Nie, w takiej sytuacji nie ma możliwości zwrotu, miejsce było zarezerwowane przez cały dzień. W przypadku zmiany planów możliwy jest zwrot biletu, należy go jednak zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 w południe dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl.
Nie ma możliwości zmiany terminu biletu - w przypadku chęci przyjazdu w innym terminie, konieczny jest zwrot zakupionego biletu (przypominamy, mailowo, do 12:00 w południe dnia poprzedzającego rezerwację), a następnie ponowny zakup drugiego biletu na wybrany termin - oczywiście w miarę dostępności biletów i przy obowiązujących na ten termin w danym momencie cenach.
Tak. Należy to zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 w południe dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl.

Przede wszystkim przeszukać SPAM, a jeśli tam go nie ma, należy skontaktować się z nami pod adresem ebilety@tpn.pl.
Sprawdzimy, czy w zamówieniu na przykład nie podano błędnego adresu i wyślemy potwierdzenie ponownie.
Należy wcześniej zapisać ją w telefonie (lub w innym urządzeniu mobilnym) bądź wydrukować i po przyjeździe okazać obsłudze parkingu. Wczytywanie na miejscu może okazać się niemożliwe z powodu problemów z zasięgiem w rejonie Łysej Polany i Palenicy Białczańskiej.
Nie, parking składa się z trzech części (CZĘŚĆ 1 - Palenica Białczańska - przy wejściu na szlak, CZĘŚĆ 3 -  pas drogowy i CZĘŚĆ 3 - Łysa Polana do 1 km od wejścia na szlak). O miejscu zaparkowania decyduje kolejność przyjazdu. Kierowca nie ma możliwości wyboru miejsca parkowania. Samochody są kierowane przez obsługę najpierw na Palenicę Białczańską, następnie na pas drogowy do 1 km od wejścia na szlak i na Łysą Polanę ok. 1,5 km od wejścia na szlak (czas dojścia do punktu wejścia na szlak to 15-20 min.).
W okresie od 1 marca do 30 listopada parking jest czynny od świtu do zmierzchu. W przypadku tak wczesnego przyjazdu należy wykupić online także bilet wstępu do Parku, ponieważ kasy mogą być jeszcze zamknięte.
Tak, zarezerwowane miejsce czeka przez cały dzień, zachęcamy jednak do jak najwcześniejszego przyjazdu, najlepiej przed godziną 08.00. W ciągu dnia, szczególnie w sezonie, na drodze dojazdowej mogą tworzyć się duże korki, przez co czas dojazdu znacznie się wydłuży.
To zależy od pogody. W słoneczny dzień korki tworzą się już dość wcześnie rano. Najlepiej dojechać na miejsce nie później niż 08.00 rano.
Na parkingach w rejonie Morskiego Oka obowiązują ceny zróżnicowane w zależności od sezonu oraz czasu zakupu względem dnia przyjazdu - od 35 do 75 zł za samochód osobowy. Według aktualnego cennika przy zakupie on-line z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem: od 36 do 55 zł w zależności od sezonu dla samochodów osobowych. W dniu przyjazdu cena jest zawsze o 10 zł wyższa względem ceny bazowej, a w razie wysokiego popytu na bilety na dany dzień, cena będzie wyższa o maksymalnie 20 zł w stosunku do ceny bazowej. Maksymalna cena dla samochodu osobowego to 75 zł za dzień. Rezerwacja jest ważna w godzinach działania parkingu.
Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj: https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko

Tak, wcześniejsza rezerwacja za pośrednictwem strony https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko
jest wymagana. Na parkingu Palenica Białczańska jest wydzielonych 9  bezpłatnych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, przebywających w pojeździe i legitymujących się ważną kartą parkingową osoby niepełnosprawnej.
Zarezerwować wcześniej bilet na parking na wszystkie dni pobytu w schronisku - jest taka możliwość w systemie rezerwacyjnym. Po przyjeździe na miejsce zgłoś dłuższe parkowanie obsłudze. Pamiętaj, że nie wykupując wcześniej biletu na wszystkie dni (minimum 3 dni wcześniej) - na miejscu cena będzie wyższa, a może okazać się także, że parking nie dysponuje już wolnymi miejscami na nieopłacony wcześniej dzień.
Tak, busy i kampery o długości 5-8 metrów (długość pojazdu lub zespołu pojazdów np. bus + przyczepka lub bagażnik rowerowy) mogą zaparkować na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka. Parkingi składają się z trzech części (CZĘŚĆ 1 - Palenica Białczańska - przy wejściu na szlak, CZĘŚĆ 2 - pas drogowy do 1 km od wejścia na szlak i CZĘŚĆ 3 - Łysa Polana ok 1,5 km od wejścia na szlak). O miejscu zaparkowania decyduje kolejność przyjazdu. Kierowca nie ma możliwości wyboru miejsca parkowania. Samochody są kierowane przez obsługę najpierw na Palenicę Białczańską, następnie na pas drogowy i na Łysą Polanę (czas dojścia do punktu wejścia na szlak to 15-20 min.). Nie ma możliwości nocowania w pojazdach na parkingu. Podróżując takim typem pojazdu – konieczny jest zakup dedykowanego rodzaju e-biletu – dla busów i kamperów, a nie dla samochodów osobowych (obowiązuje inny cennik). Autobusy i pojazdy dłuższe niż 8 metrów nie mają możliwości skorzystania z parkingów TPN w rejonie Morskiego Oka.
Rozważ zmianę terminu i wykup bilet na pierwszy dostępny i dogodny dla Ciebie termin. Jeśli wycieczki nie można przełożyć na kolejny dzień, są jeszcze inne opcje. W okresie wakacyjnym uruchomione są alternatywne parkingi w Białce Tatrzańskiej przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, w Bukowinie Tatrzańskiej przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski oraz w rejonie Polany Zgorzelisko przy Górnej Stacji Narciarskiej Małe Ciche, skąd kursuje transport publiczny.  
Można skorzystać także z transportu publicznego z miejscowości, w której się zatrzymałeś.
Tak, ponieważ miejsce zarezerwowane jest na daną datę.
Tak, autokar może przywieźć grupę na parking na Palenicy Białczańskiej i tam ją zostawić, a następnie odjechać na inny parking.
Nie, rezerwacja online dotyczy tylko oficjalnych parkingów TPN w rejonie Morskiego Oka.
Potrzebę wystawienia faktury należy zgłosić przed dokonaniem płatności. Wypełniając formularz zamówienia na stronie https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko należy zaznaczyć pole "chcę otrzymać fakturę" i wpisać dane. W przypadku nie wybrania takiej opcji, faktura nie zostanie wystawiona.
Faktura nie jest wystawiana automatycznie. Dokumenty przygotowywane są w kolejności składania zamówień, prosimy o cierpliwość. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę lub nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymano całość lub część zapłaty od nabywcy.
Na terenie Parku nie zawsze jest dostępny Internet. Zachęcamy do zakupu biletu jeszcze przed wyruszeniem w Tatry – w miejscu zakwaterowania.

Kontrola biletu na punktach wejścia może odbywać się „offline”.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem usługi e-bilety oraz Regulaminem parkingu w rejonie Morskiego Oka na stronie https://tpn.gov.pl/parkingi-morskie-oko lub do kontaktu mejlowego ebilety@tpn.pl  lub telefonicznego (połączenia głosowe, nie odpowiadamy na smsy) +48 885 989 427 (codziennie, z wyjątkiem świąt) w godzinach 07.00–13.00.

BILETY PARKINGOWE - CENNIK SZCZEGÓŁOWY

REGULAMIN PARKINGÓW

REGULAMIN ZAKUPU E-BILETÓW