Idź do

Podcasty Tatrzańskiego Parku Narodowego

Stale szukamy nowych, interesujących form docierania do miłośników Tatr. Wśród nich znalazły się podcasty.
Naszym słuchaczom proponujemy już dwie serie. 

Pierwsza z nich to audycje „Z miłości do gór”. Ich autor, Bartek Solik rozmawia ze swoimi gośćmi na rozmaite tematy związane z Tatrami i Podhalem. Opowiadamy o górach, przyrodzie, historii, turystyce, bezpieczeństwie, a nawet o zagadkach kryminalnych. W naszej bibliotece audio jest już ponad 100 odcinków. 

Najnowsza seria podcastów towarzyszy kwartalnikowi „Tatry”, pismu skierowanemu do wszystkich miłośników Tatr. Bogato ilustrowany papierowy magazyn liczy 200 stron. Tematyka jest zróżnicowana: od geologii i klimatu, poprzez świat roślin i zwierząt oraz to wszystko, co wiąże się z obecnością człowieka w górach, a więc przez historię, etnografię, turystykę, taternictwo, sport i różne dziedziny twórczości artystycznej, aż po filozofię. Teraz, dzięki podcastowi „Czytamy »Tatry«”, wybranych tekstów z kwartalnika można również posłuchać.

Jeden z najnowszych odcinków: Góralskie czary powracają

Posłuchaj

Nakładem Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego ukazało się drugie wydanie bestsellerowej książki „Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich” Katarzyny Ceklarz i Urszuli Janickiej-Krzywdy w nowej szacie graficznej z ilustracjami Aleksandry Czudżak. W tym odcinku podcastu Bartek Solik rozmawia ze Katarzyną Ceklarz, Aleksandrą Czudżak i Pauliną Kołodziejską, szefową Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy!
Podcast Z Miłości do Gór - odcinek 111